PIEED-Gdańsk zaprasza na Grę Miejską

Ślady Unii Europejskiej w Gdańsku, podstawowe informacje o historii Zjednoczonej Europy i dobra zabawa to cele gry miejskiej, która ruszyła w Gdańsku.

 

W imieniu kolegów z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk serdecznie zapraszam na grę miejską, która wystartowała 23 sierpnia br. Impreza odbędzie się na obszarze gdańskiego Śródmieścia. Temat przewodni pod hasłem "Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku" to nowoczesne przedstawienie mieszkańcom Gdańska i odwiedzjącym turystom podstawowych informacji związanych z Unią Europejską dzięki wyjątkowemu spacerowi gdańskimi ulicami.

 

20 ZAGADEK I MNÓSTWO DOBREJ ZABAWY

 

Celem Gry jest popularyzacja wartości Unii Europejskiej, zapoznanie mieszkańców i turystów z podstawowymi informacjami na jej temat oraz dobra zabawa.

 

Gra toczy się wokół 20 wybranych miejsc – kamienic, bram, mostów, targów, muzeów, instalacji artystycznych – oraz postaci, charakterystycznych dla Gdańska. Na trasie gracze spotkają m.in. Heweliusza.

 

Start mieści się w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk przy ul. Jaśkowa Dolina 7, gdzie gracze otrzymują wydrukowaną mapkę z oznaczonymi miejscami. W każdym miejscu na graczy czeka zadanie, a po rozwiązaniu wszystkich 20 zagadek – wyjątkowa nagroda.

 

Mapki można odebrać w naszej siedzibie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

 

Gra Miejska organizowana jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct  – Gdańsk.

 

LINK DO INFORMACJI O GRZE:

http://www.europedirect-gdansk.morena.org.pl/wystartowala-gra-miejska-ulicami-gdanska/.Polecane filmy